Vidanjör nedir?

Vidanjör nedir?

Hidrolik ve hava gibi farklı kazı yöntemlerinin geleneksel kazma yerine daha yaygın hale gelmesiyle birlikte, vidanjör kamyonlar ağır kazı gerektiren şantiyelerde daha popüler hale geliyor. Geleneksel kazı yöntemleri riskli ve maliyetlidir. Ağır makineleri çalıştırmak için daha fazla insan gücü gerekir ve yanlışlıkla bir elektrik hattına çarpma olasılığı yüksektir. Vidanjörler ise daha hafiftir, kullanımı ve kontrolü daha kolaydır, uygun maliyetlidir ve çok daha az insan gücü gerektirir. Ankara’da vidanjör  ihtiyaçlarınıza kolaylıkla çözüm bulabilirsiniz.

Esasen, bir vidanjör kamyon, bir kamyonun yatağına yüklenen dev bir vakumdur. Hafriyat tipine göre su pompası da olabilir. Bir vidanjör kamyonla, daha güvenli, daha hassas kazma biçimleri olarak Hidro ve hava kazı yöntemleri kullanılabilir. Hidro kazı, sıkıştırılmış toprağı ve döküntüleri gevşetmek ve çıkarmak için yüksek basınçlı su kullanır ve vakum onu ​​kaldırır. Hava kazısı, su olmadan aynı tekniği kullanır. En büyüğü kontrol olmak üzere bu kazı biçimlerinin çeşitli faydaları vardır. Hidro ve hava kazısı, daha doğru kazma biçimleridir ve ekskavatörlerin kazı için kesin alanları belirlemesine ve hasar görmemesi gereken diğer alanlardan kaçınmasına olanak tanır. Bu, ağır makinelerle elektrik hatlarına kazara çarpma olasılığını azaltır.  Vidanjör kamyonlar, bir sonraki kazı projenizde yaralanmalardan ve maliyetli hat çarpmalarından kaçınmanıza yardımcı olabilir, ancak bunları kullanmanın başka faydaları da vardır. Vidanjör kamyonların çalışması için diğer geleneksel kazı makinelerinden çok daha az insan gücü gerekir. Bu, özellikle daha küçük projelerde veya hâlihazırda diğer ekip ve ekipmanlarla dolu olan sahalarda kullanışlıdır. Daha küçük bir kazı ekibi aynı zamanda paradan tasarruf etmeniz anlamına gelir ve bu da bizi bir sonraki avantajımıza getirir.

Normalde hafriyatta kullanılan hacimli makinelerle karşılaştırıldığında, vidanjör kamyonlar daha küçük ve daha uygun maliyetlidir. Yine, normalde kullanılacak birkaç ekipmana kıyasla tek bir ekipman parçası için ödeme yapacaksınız. Ayrıca, elektrik hatlarında daha düşük tali hasar riskiyle, onarım masrafları ödemeniz daha az olasıdır. Vidanjör kamyon kullanmanın son faydası, tüm inşaat ekibinizin güvenliğini sağlamaktır. Hidro ve hava kazısı yalnızca bir vidanjör kamyon gerektirir ve kalabalık çalışma sahalarında hacimli, tehlikeli ağır makine ihtiyacını ortadan kaldırır.

Vidanjör Kullanmanın Faydaları

Daha az insan gücü, uygun maliyet, emniyet şeklinde ayrıştırılabilir. Metropol Altyapı Ankara vidanjör ihtiyaçlarınıza hızlı ve kaliteli sonuç getirir.

Hemen Ara