Kanalizasyon açma YÖNTEMLERİ

UYGULAMA YÖNTEMİMİZ

      Kombine kanal açma aracı, kanalizasyon sistemlerinde tıkanıklık meydana getiren toprak,  kum, çakıl, yabancı cisimler ve fosseptik atıklarını çıkararak tıkanıklığın giderilmesini sağlamaktadır. Kanal açma ve temizleme oldukça güçlü bir basınca sahiptir. Bu işlemi yaparken; yüksek basınçlı suyun parçalama özelliğinden faydalanılır. Parçalama yöntemiyle temizlik yapıldıktan sonra, çekim özelliği ile parçalar tıkanıklığın yaşadığı alandan çıkarılır. Bu yöntemle kısa süre içerisinde problem giderilmiş olur.

     Kombine kanal açma aracı sayesinde geçmişte günler alan kanal açma uygulamaları çok uzun zamanlar alırken artık bu işlemi çoğu zaman 1 saate yakın zamanda çözüme ulaştırıyoruz. Kombine kanal temizleme araçlarımız, geri dönüşüm sayesinde önemli bir tasarruf sağlanmaktadır. Kanal temizleme araçları kanal içerisindeki mevcut suyu temizleyerek, tekrar kanal temizliği için hazır hale getirir.

   

NEDENLERİ NELERDİR?

     Metropol altyapı olarak yarım asırlık tecrübemizi çağın son teknolojisi ile birleştirdik. Nüfusun her an arttığı ve en temel ihtiyaçlardan biri haline gelen kanalizasyon altyapıları zaman içerisine koku, tıkanma, çökme yapabiliyor. Bu durumda gerek sağlık gerek çevre açısından istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Kanalizasyon tıkanmalarında en büyük sorunlardan birisi de metan gazı oluşmasıdır. Zamanında müdahale edilmediğinde ciddi sonuçlar doğurabilir.

     Kanalizasyon tıkanmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Atık yağlar evsel ve endüstriyel atıklar içerisinde en önde bulunmaktadır. Yağ, kanalizasyon borularında donma ve tıkanma yapabilir. Bu gibi bir durumla karşılaştığınızda Metropol Altyapı ekibi olarak son teknoloji cihazlarımız ve vidanjörlerimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Kanalizasyon açma işlemi için öncelikle ekibimiz kanal görüntüleme cihazları ile sorunun tespitini yaparlar. Küçük ve orta büyüklükteki kanalizasyonlar için küçük makineler (spiral) yöntemi kullanılırken büyük ölçekli hatlarda kombine son teknoloji araçlarımız kullanılmaktadır.

     Bu araçlar kanalizasyon açma yöntemlerinin başında gelmektedir. Kanalizasyon görüntüleme sonrasında tıkanıklık tespit edilip yüksek basınçlı su ile oluşan atıklar yüzeye kadar getirilir. Daha sonrasında vidanjörlerimizde bulunan vakum ile kısa süre içerisinde pis atık toplanır. Bu sayede çevreye herhangi bir zararı olmadan kanalizasyon açma işlemi tamamlanır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara