Kanalizasyon temizleme

Kanalizasyon tıkanmasını açma işleminde ilk yapılması gereken problemin sebebini tespit etmektir. Çünkü kanallar tıkanmalarının tek sebebi boruyu tıkayan katı cisimler değildir. Boru eğiminin yetersiz olması, yerleşkenin kanal sisteminde amacından fazla dirsek boru kullanımı gibi durumlar da tıkanıklıklara neden olabilmektedir. Ancak tıkanmaların başlıca nedeni insanlar tarafından giderlere atılan bebek bezi, ıslak mendil, atık yağ gibi suda parçalanmayan atıklardır. Kanal tıkanmasıyla birlikte atık sular birikmeye başlar. Düzenli kontrol bu durumun yaşanmasını önlemede çok önemlidir. Çünkü kanal hattının uzunluğu tıkanıklığın fark edilme süresini de etkilemektedir. Kanal tıkanıklığı özellikle binanın zemin katında yer alan dairelerdeki tuvaletlerin ve giderlerin taşması ile anlaşılmaktadır. Fakat bu taşmalar yaşanmadan önce tıkanıklık olduğunun anlaşılması da mümkündür. Tuvaletteki sular yavaş akıyor ise ve belirli aralıklarla tıkanmalar yaşanıyorsa bu durum kanalın tıkalı olduğunun sinyallerini verir.

Kanalizasyon boruları ve bağlantıları ise zamanla kullanıma bağlı olarak tıkanma,  koku, taşma yapabilir. Atılan yabancı maddeler ya da yağmurun getirdiği bu maddeleri en hızlı şekilde temizleyip sağlıklı bir kanalizasyon hattına sahip olmanız gerekir. Hattı tıkayan bu yabancı maddeler zamanla metan gazı oluşumuna yol açar. Bu da tıkanan bir kanalizasyonun koku dışında daha tehlikeli bir olaya sebep vermesine neden olur, patlamalara dönüşmesine yol açabilir. Kanalizasyon temizleme periyodik bakım gerektirir. Yaşanılan tıkanıklığın büyük nedeni kanalizasyon sisteminin eskimesi ve içeride biriken atık ve blokajlardır.

 

Vidanjör & Basınçlı Su ile Kanalizasyon Temizleme

Bu sistem yüksek basınçlı su ile orta ve geniş çaplı kanalizasyonları temizlemek için kullanılır. Basınçlı su hortumu kanalizasyon borusuna bağlanarak içeride biriken atık ve blokajları iterek ve parçalayarak kanalizasyon hattı dışına iter. Buradan ise vakumlama yöntemi ile atık, kombine araçlarımız ile çekilir. Ankara kanalizasyon temizleme hizmetine ihtiyacınız var ise bize hemen ulaşınız!

 

 

 

Spiral & Tel Sistemi ile Kanalizasyon Temizleme

Bu sistem genellikle daha küçük ve çaplı, dirsekli kanalizasyon sistemlerinde kullanılır. Açık bir borudan son teknoloji makineler ile gönderilen spiral atık ve blokajları gücü ile parçalayarak hat dışında iter.

 

 

 

Yaşanılan bu olumsuzlukları bir telefon ile bize bildirebilirsiniz. Ankara kanalizasyon temizleme ekibimiz en kısa zamanda sorunun tespitini takiben çalışma ve çözüm sağlayacaktır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara